نمایش 1–20 از 389 نتیجه

مکالمه آنلاین با پشتیبانی کتاب کنکور

انتشارات مبتکران

معرفی سری های مختلف کتاب های انتشارات مبتکران

انتشارات مبتکران یکی از انتشارات موفق در زمینه ی کتاب های دبستان و متوسطه است که البته 2 عنوان از پرفروش ترین کتاب های کنکوری نیز به این انتشارات تعلق دارد. به دلیل اینکه همیشه بر روی کتاب ها و منابع کنکوری تاکید میشود دانش آموزان مقاطع پایه یعنی اول دبستان تا نهم معمولا برای خریدن کتاب های کمک درسی دچار سردرگمی می شوند. در بانک کتاب کنکور برای آشنایی هر چه بیشتر با کتاب های مبتکران طبقه بندی و توضیحاتی در مورد هر سری ارائه شده تا موقع خرید کتاب کمک درسی بتواند کمک کننده باشد:

زبان شهاب اناری

همه ی دانش آموزان کنکوری و حتی دانش آموزان مقاطع متوسطه دوم یعنی دهم و یازدهم قطعا نام سری کتاب های زبان مبتکران نوشته ی شهاب اناری را شنیده اند. به جرات می توان گفت یکی از معروف ترین سری کتاب های انتشارات مبتکران همین سری کتاب زبان نوشته ی شهاب اناری است.

یکی از نکات قابل توجه که در این سری کتاب های مبتکران دیده می شود آوردن سوالات و تمارین تشریحی است تا نیاز دانش آموزان را به سوالات تشریحی برای امتحانات نهایی و مدرسه برطرف کند. اما هدف اصلی تالیف این کتاب ها آمادگی برای کنکور سراسری و تسلط بر مباحث زبان است.

مولف نحوه ی چینش فصل ها را نیز بر طبق مباحث کتاب درسی به صورت مرتب چیده تا دانش آموزان از ابتدایی ترین مباحث شروع به مطالعه کنند و از سردرگمی هنگام زدن تست ها جلوگیری شود. در واقع درسنامه ی این سری تمام مطالب کتاب درسی را به خوبی پوشش می دهد.

بنابراین می توان حدس زد با توجه به وجود مطالب آموزشی انتشارات مبتکران، درسنامه ی مفصل و تست های فراوان با کتاب نسبتا حجیمی رو به رو هستید. نحوه ی تالیف درسنامه های سری زبان اناری به این صورت که هر فصل به قسمت های مختلفی تقسیم شده و هر قسمت به صورت جداگانه تدریس شده است. این تقسیم بندی ها به منظم شدن ذهن مخاطب هنگام مطالعه و فهم بهتر مطالب کتاب کمک زیادی می کند.

مجموعه کتاب های این سری شامل کتاب زبان جامع شهاب اناری، زبان انگلیسی دهم مبتکران و زبان یازدهم مبتکران و هم چنین کتاب مبتکران زبان هفتم، زبان انگلیسی هشتم مبتکران و زبان نهم مبتکران برای مقطع متوسطه ی اول است.

ادبیات فارسی طالب تبار مبتکران

سری کتاب های فارسی حمید طالب تبار در مقاطع متوسطه دوم، متوسطه اول و هم چنین چهارم و پنجم و ششم دبستان تالیف شده است.این کتاب ها شامل دو بخش هستند. در بخش اول درسنامه های کامل حاوی معانی اشعار، لغت های هر درس، نثرها و آرایه های ادبی است. بخش دوم مربوط به پرسش های تستی درس به درس است که در مقاطع متوسطه دوم برای آمادگی کنکور سراسری و در مقاطع دبستان و متوسطه ی اول برای آمادگی امتحانات تیزهوشان و نمونه دولتی مفید است.

شیمی بازرگان مبتکران

کتاب های شیمی بهمن بازرگانی برای مقاطع دهم ، یازدهم و دوازدهم تالیف شده است. هدف از تالیف این کتاب ها ارائه ی درسنامه های کامل برای دانش آموزان مقطع متوسطه دوم است به گونه ای که از کلاس درس هم بی نیاز شوند و برای آزمون های آزمایشی و کنکور سراسری به آمادگی حداکثری برسند.

در این سری کتاب های شیمی مبتکران درسنامه های جامع ولی روان و قابل فهم آورده شده تا تمام دانش آموزان با هر سطح علمی بتوانند از ان بهره ببرند. نکته ی مهم این سری کتاب ها این است که با وجود مفصل بودن درسنامه ها هیچ مطلب غیرضروری و خارج از کنکوری مشاهده نمی شود و مولف از مسیر کنکور خارج نشده است.

بعد از درسنامه ها تست های مربوط به فصول آورده شده که برای تسلط حداکثری بر درس شیمی کامل به نظر می رسد. در واقع این سری کتاب ها این قابلیت را دارند که به عنوان تنها منبع دانش آموزان برای درس شیمی در مقطع مورد نظر باشند.

مرشد مبتکران

انتشارات مبتکران سری کتاب های مرشد را برای مقاطع پنجم، ششم، هفتم، هشتم و نهم منتشر کرده است. کتاب های مرشد بر این اساس تالیف شده اند که دانش آموزان این مقاطع دروس را به صورت مفهومی آموزش دیده اند و الان برای شرکت در امتحانات تیزهوشان ششم به هفتم و یا نهم به دهم نیاز به حل تست های بیشتری دارند. البته در داخل پاسخ های تشریحی هر جا که نیاز بوده نویسنده درسنامه های خلاصه و مختصری آورده تا نیاز دانش آموز برای حل سوالات تا حد کمی پاسخ داده شود. ولی اگر به دنبال درسنامه های مفصل تری هستید باید از سری کتاب های رشادت انتشارات مبتکران استفاده کنید.

رشادت مبتکران

انتشارات مبتکران سری کتاب های رشادت را برای مقاطع اول تا ششم دبستان و هفتم تا نهم متوسطه اول منتشر کرده است. در واقع این کتاب ها از نظر منطق تالیف مشابه کتاب های سیر تا پیاز گاج و یا کتاب های سه بعدی الگو هستند. در ابتدای هر فصل درسنامه ی کاملی قرار داده شده تا دانش آموز به صورت کامل بر روی مباحث مسلط شود. سپس برای تثبیت مطالب سوالات تشریحی و پس از آن برای تسلط بیشتر سوالات تستی آورده شده است.

فیل مبتکران

انتشارات مبتکران کتاب های فیل مبتکران را فعلا برای دو درس زبان و شیمی منتشر کرده و قرار است برای درس فیزیک نیز در سال جاری به چاپ برسد. کتاب های فیل درست مانند کتاب های چند کنکور انتشارات خیلی سبز با هدف مرور و جمع بندی در پایان نیمسال اول و دوم و روزهای نزدیک به کنکور تالیف شده اند. در این کتاب درسنامه های خلاصه و مفید برای مرور سریع مطالب جمع آوری شده و هم چنین تست های کنکورهای سراسری اخیر داخل و خارج نیز در آن قرار داده شده است.

شهاب مبتکران

انتشارات مبتکران مجموعه کتاب های شهاب را برای مقاطع پنجم دبستان تا دهم متوسطه دوم آن هم برای برخی درس های خاص منتشر کرده است. سری کتاب های شهاب مبتکران برای دانش آموزانی کاربرد دارد که بر روی کتاب درسی تسلط کافی دارند و به دنبال منبعی با درسنامه های قوی تر و تست های دشوارتر هستند. یکی از ویژگی های سری شهاب سطح بندی تست های آن است که این مساله باعث شده مورد توجه بسیاری از دانش آموزان قوی قرار بگیرد.