نمایش 1–20 از 637 نتیجه

نمایش سایدبار

پاسخ چند کنکور انسانی خیلی سبز

88,000 تومان 61,600 تومان

چند کنکور ریاضی خیلی سبز جلد پاسخ

99,000 تومان 69,300 تومان

چند کنکور عمومی خیلی سبز

105,000 تومان 73,500 تومان

شیمی جامع کنکور خیلی سبز جلد اول

10/10
142,000 تومان 106,500 تومان

فصل آزمون زیست شناسی کنکور خیلی سبز

75,000 تومان 56,250 تومان

دین و زندگی جامع کنکور خیلی سبز

118,000 تومان 88,500 تومان

شیمی دوازدهم تست خیلی سبز

159,000 تومان 119,250 تومان

زیست شناسی دوازدهم تست خیلی سبز

165,000 تومان 123,750 تومان

علوم و فنون ادبی جامع کنکور خیلی سبز

10/10
135,000 تومان 101,250 تومان

پاسخ ادبیات فارسی جامع کنکور خیلی سبز

10/10
134,000 تومان 100,500 تومان

ادبیات فارسی جامع کنکور خیلی سبز

10/10
131,000 تومان 98,250 تومان

ریاضی و آمار جامع کنکور خیلی سبز

10/10
119,000 تومان 89,250 تومان

حسابان و ریاضی پایه جامع کنکور جلد اول خیلی سبز

120,000 تومان 90,000 تومان

عربی جامع کنکور خیلی سبز

10/10
144,000 تومان 108,000 تومان

ریاضی تجربی جامع کنکور خیلی سبز

149,000 تومان 111,750 تومان

زبان انگلیسی جامع کنکور خیلی سبز

117,000 تومان 87,750 تومان

جمع بندی عربی کنکور خیلی سبز

10/10
44,000 تومان 33,000 تومان

عربی جامع کنکور نردبام خیلی سبز

10/10
122,000 تومان 91,500 تومان

عربی دوازدهم انسانی تست خیلی سبز

10/10
56,000 تومان 42,000 تومان

فیزیک جامع کنکور تجربی خیلی سبز

9/10
130,000 تومان 97,500 تومان

انتشارات خیلی سبز

خیلی سبز

تست

هدف از تالیف کتاب های تست انتشارات خیلی سبز آمادگی در کنکور سراسری و آزمون های آزمایشی از جمله آزمون های قلمچی ، گاج ، مبتکران، گزینه دو و سنجش است.

روند کلی کتاب های تست انتشارات خیلی سبز به این صورت است که در ابتدای هر فصل درسنامه آورده شده است که این درسنامه معمولا مطابق فصل های کتاب درسی است. اما به عنوان مثال در کتاب شیمی دوازدهم تست خیلی سبز قسمت مسائل که بخش مهمی در کنکور سراسری است به آخر کتاب منتقل شده است.

حجم درسنامه ها نیز متناسب بوده و از زیاده گویی و اتلاف وقت دانش آموزان جلوگیری شده است. اما در عین متناسب بودن تمام مطالب کتاب درسی پوشش داده شده است. هم چنین مولفان کتاب های تست سعی کرده اند که نکات کنکورهای سال های اخیر را در درسنامه ها بگنجانند. بعد از درسنامه ها تست های مربوط به هر قسمت آورده شده است که معمولا این تست ها از آسان به سخت چیده شده اند. تعداد تست ها متناسب با اهمیت هر فصل است.

تیزهوشان

مجموعه کتاب های تیزهوشان انتشارات خیلی سبز برای مقاطع دبستان(ابتدایی) و متوسطه اول تالیف شده اند. این کتاب ها به دو صورت تک درس و جامع تالیف شده اند. یعنی به عنوان مثال در مقطع ششم دبستان هم کتاب علوم تیزهوشان ششم انتشارات خیلی سبز موجود است و هم جامع تیزهوشان ششم خیلی سبز! روند کتاب های تیزهوشان به این صورت است که در ابتدا درسنامه ی کاملی از مباحث مورد نظر آورده شده و سپس در خلال درسنامه تست های مربوط به آن آورده شده است. سپس در پایان تست ها به ترتیب روند آموزشی تدریس شده در درسنامه چیده شده اند. در این کتاب از سوالات مربوط به استعدادهای درخشان، انرژی اتمی و همچنین آزمون های خارجی مثل مسابقات ریاضی آمریکا، آفریقای جنوبی نیز استفاده شده است.

فصل آزمون

همان طور که از نام این کتاب ها مشخص است، درسنامه ای ندارند و زمانی که کتاب را باز می کنید از همان ابتدا با آزمون های این کتاب مواجه می شوید. بنابراین این سری از کتاب های انتشارات خیلی سبز برای دوران جمع بندی مناسب هستند  نه  برای کسانی که هنوز مطالعه ی درس را کامل نکرده و یا مفهوم آن را درست متوجه نشده اند. بهترین زمان استفاده از این کتاب ها دوران جمع بندی است یعنی زمانی که درس به طور کامل مطالعه شده و نیاز به یک منبع با تست ها فراوان و متنوع است. در واقع با استفاده از کتاب های فصل آزمون می توان نمونه آزمون هایی را قبل از امتحان اصلی برگزار کرد. با دانلود نمونه فصل کتاب های فصل آزمون انتشارات خیلی سبز می توانید با  نحوه ی تالیف و محتوای کتاب آشنا شوید.

آموزش شگفت انگیز

روند کلی این کتاب ها به این صورت است که در ابتدای هر فصل درسنامه هایی قرار داده  شده و در ضمن درسنامه سوالات تشریحی و تستی مرتبط با آن مطرح شده. سپس سوالات تشریحی مربوط به مبحث تدریس شده و پس از آن نیز سوالات تستی قرار داده شده است. روند کلی کتاب های آموزش شگفت انگیز تقریبا مشابه کتاب های سه بعدی انتشارات الگو و سیر تا پیاز انتشارات گاج است که هر سه با هدف آموزش، موفقیت در امتحانات تشریحی و هم چنین موفقیت در آزمون های تستی تالیف شده اند.

کتاب‌ کار

کتاب های کار انتشارات خیلی سبز مجموعه ای تشکیل شده از سوالات بدون پاسخ های تشریحی هستند که برای استفاده از این کتاب دانش آموز به یک راهنما که معمولا معلم و یا والدین هستند، نیاز دارد. بیشتر کتاب های کار انتشارات خیلی سبز برای  مقطع دبستان(ابتدایی) و متوسطه اول تالیف شده است. اما در مقاطع بالاتر کتاب کار شیمی 3 و عربی 3 جزء برترین و پرفروش ترین کتاب های کار موجود در بازار است. کتاب های کار خیلی سبز علاوه بر دانش آموزان می تواند برای معلمان نیز مفید باشه و به جای جمع آوری جزوه ها و نمونه سوالات حجیم از این کتاب ها برای کلاس های خود استفاده کنند.

ماجراهای من و درسام

سری کتاب های ماجراهای من و درسام برای 20 گرفتن انتشارات خیلی سبز با هدف موفقیت دانش آموزان در امتحانات تشریحی و نهایی تالیف شده اند.

در ابتدای هر فصل درسنامه های خلاصه برای هر زیرمبحث قرار داده شده است و پس از آن سوالات تشریحی مربوط به همان مبحث آورده شده تا تسلط دانش آموزان در موضوع تدریس شده محک زده شود. البته در این کتاب ها تعداد محدودی تست نیز قرار داده شده که تعدادشان برای شرکت در آزمون تستی کافی به نظر نمی رسد!

هفت خان

کتاب های هفت خان انتشارات خیلی سبز کتاب های موضوعی درس ادبیات فارسی هستند که با توجه به سلیقه ی طراحان کنکور که چند سالی است به صورت موضوعی سوالات کنکور را طرح می کنند، تالیف شده اند. کتاب هفت خان قرابت معنایی، هفت خان لغت و املا و هفت خان دستور زبان فارسی و هفت خان آرایه های ادبی کتاب های مربوط به این قسمت هستند که با توجه به تعداد تست ها فراوانی که دارند دانش آموز را از مطالعه ی کتاب های قطور بی نیاز می کنند. هم چنی با توجه به قطعی که ناشر برای این کتاب ها در نظر گرفته حمل و نقل آن ها و استفاده از آن در محل هایی مثل تاکسی و اتوبوس راحت به نظر می رسد.

نردبام پیشرفته

مجموعه کتاب های نردبام انتشارات خیلی سبز شامل تست های دشوارتر نسبت به سایر کتاب های این مجموعه است و برای دانش آموزانی کاربرد دارد که روی مباحث یک درس مسلط شده اند، تست های معمولی و در حد استاندارد آن را به راحتی می زنند و دنبال منبعی هستند که با تمرین تست های سخت بتوانند به درصد 100! در کنکور برسند.

توجه کنید که مجموعه کتاب های نردبام نباید به عنوان منبع اصلی در یک درس مورد استفاده قرار بگیرند بلکه باید به عنوان منبع دوم و مکمل مورد استفاده قرار بگیرند.

شب امتحان

کتاب های شب امتحان انتشارات خیلی سبز به تقلید از جزوات بنی هاشمی، اسفندیار و هم چنین نشر گلواژه تالیف شده اند. در این کتاب ها سوالات امتحانات نهایی چند سال اخیر قرار داده شده که همان طور که از نامشان مشخص است برای شب امتحان منابع مناسب و جمع  جوری هستند. هم چنین خلاصه ی بسیار مفید و مختصری در این کتاب قرار داده شده که فقط برای دوره کردن سریع قبل از امتحان مفید هستند.

خوش خطی

مجموعه کتاب های خوش خطی انتشارات خیلی سبز برای تمرین خوش خطی با استفاده از مداد یا خودکار تالیف شده اند. این کتاب ها برای مقاطع دبستان(ابتدایی) تالیف شده اند تا از همان ابتدای تحصیل دانش آموزان با یکی از مباحث مهم و پرکاربرد یعنی خوش خطی آشنا شوند.

جمع بندی

کتاب های جمع بندی  انتشارات خیلی سبز همان طور که از نامشان مشخص است برای دوران جمع بندی و نزدیک به کنکور مناسب هستند. بنابراین در ابتدای سال تحصیلی و برای یادگیری کامل دروس نمی توانید از این کتاب ها استفاده کنید.  در این کتاب ها نمونه سوالات کنکور سراسری سال های اخیر به همراه خلاصه ای از دروس قرار داده شده تا بتوان در کمترین زمان ممکن مباحث را دوره کرد.

چند کنکور

مجموعه کتاب های چند کنکور انتشارات خیلی سبز برای نظام جدید آموزشی تالیف شده اند و قبلا برای نظام قدیم انتشارات خیلی سبز کتاب های چندکنکور را چاپ نمی کرد. این کتاب ها برای هر سه رشته ی ریاضی، تجربی و انسانی تالیف شده و شامل کنکورهای سراسری 5 سال اخیر داخل و خارج یعنی مجموعا 10 مجموعه از کنکورهای سال های اخیر است. کتاب های چند کنکورشامل دو جلد است. در جلد اول سوالات آورده شده و در جلد دوم پاسخ های تشریحی مربوط به جلد اول. همان طور که در ابتدا گفتیم این کتاب ها فقط برای نظام جدید آموزشی تالیف شده اند. بنابراین در سوالاتی از نظام قدیم که منطبق با نظام جدید نیست تغییراتی اعمال شده تا برای کنکور جدید مناسب باشد.

جیبی

برای اولین بار انتشارات قلمچی با چاپ فلش کارت اقدام به تولید کتاب های کنکور با قطع کوچک کرد که مخصوص مرور و جمع بندی هستند و بیشتر مواقع زمان مرده ی دانش آموزان را پر می کنند. یعنی مواقعی که دانش آموز امکان دسترسی به کتاب های اصلی را نداشته باشد.

بعد از انتشارات قلمچی انتشارات مهر و ماه با چاپ کتاب های لقمه این کار را دنبال کرد و در نهایت انتشارات خیلی سبز با چاپ کتاب های جیبی وارد تولید کتاب هایی با قطع کوچک شد. البته کتاب های جیبی به اندازه ی فلش کارت و یا لقمه ها کوچک نیستند ولی به هر حال اندازه ی آن ها به گونه ای است که  می توان آن ها را در سری جیبی گنجاند.

ویژگی اصلی کتاب های جیبی انتشارات خیلی سبز این است که با درسنامه های خلاصه و مختصر سعی در جمع بندی مطالب کرده و البته باید گفت درسنامه های آن نسبت به فلش کارت و یا لقمه ها کمی مفل تر است.

در درسنامه ها نکات آموزشی و ریزه کاری های تستی گفته شده به گونه ای که برای مرور درس مورد نظر قبل از آزمون های آزمایشی گزینه ی بسیا مناسبی است.

بعد از قسمت درسنامه ها یک سری تست برای تثبیت مطالب گفته شده آمده است. قطعا از کتابی با این حجم و قطع انتظار تست های خیلی زیاد و نکته دار نمی رود ولی به هر حال منطق آموزشی مناسبی را دنبال می کند.

بعد از قسمت تست ها قسمتی تحت عنوان زورآزمایی آمده که سعی در سنجش دانش آموز و محک او در مورد مطالب گفته شده را دارد.

پیشتاز

سری کتاب های پیشتاز انتشارات خیلی سبز مخصوص آمادگی دانش آموزان برای قبولی در امتحانات نمونه دولتی و تیزهوشان است. این کتاب ها برای دورس ریاضی، فارسی و علوم در مقاطع دبستان(ابتدایی) و متوسطه اول تالیف شده است. یکی از تفاوت های این سری با کتاب های تیزهوشان انتشارات خیلی سبز درسنامه ی خیلی کامل و مفصل سری پیشتاز و هم چنین آوردن نمونه سوالات تشریحی برای درک و فهم بهتر مطالب است. در واقع با مطالعه ی سری کتاب های پیشتاز دانش آموز نیاز به منبع دیگری برای درسنامه ندارد و درسنامه های آن کافی به نظر می رسد. به عنوان مثال کتاب های فارسیسری پیشتاز از 5 قسمت اصلی تشکیل شده اند:

1.معنی و مفهوم تمام بیت های داخل کتاب درسی به همراه نکات مهم از نظر دستور زبان فارسی آورده شده است.

  1. واژه های مهم هر درس به همراه هم خانواده های آن گفته شده تا دانش آموز تسلط خوبی بر روی کلمات و واژگان پیدا کند.

3.دانش های زبانی و ادبی برای هر درس توضیح داده شده و بعد از تست های مربوط به این قسمت به همراه پاسخ تشریحی آن آمده است.

4.تست های مربوط به هر درس(البته به صورت درهم و نه به صورت موضوعی) قرار گرفته است.

5.آزمون های جامع از کل درس ها برای آمادگی امتحانات نهایی و تیزهوشان قرار داده شده است. سطح سوالات مربوط به این آزمون ها دقیقا مشابه امتحان تیزهوشان است.

یکی از کتاب های محبوب دانش آموزان فارسی نهم پیشتاز است.

جامع و پایه ی کنکور

این سری کتاب های انتشارات خیلی سبز دقیقا ساختاری مشابه به کتاب های تست دارند و تنها تفاوت آن ها با کتاب های تست این است که تست ها فقط برای یک مقطع تالیف شده اند ولی کتاب های جامع شامل مقاطع دهم، یازدهم و دوازدهم است و برای سال کنکور مورد استفاده قرار می گیرند. روند کلی این سری به این صورت است که در ابتدای هر فصل درسنامه آورده شده است که این درسنامه معمولا مطابق فصل های کتاب درسی است. حجم درسنامه ها نیز متناسب بوده و از زیاده گویی و اتلاف وقت دانش آموزان جلوگیری شده است. اما در عین متناسب بودن تمام مطالب کتاب درسی پوشش داده شده است. هم چنی مولفان کتاب های تست سعی کرده اند که نکات کنکورهای سال های اخیر را در درسنامه ها بگنجانند. بعد از درسنامه ها تست های مربوط به هر قسمت آورده شده است که معمولا این تست ها از آسان به سخت چیده شده اند. تعداد تست ها متناسب با اهمیت هر فصل است. مثلا در کتاب ریاضیات تجربی جامع خیلی سبز فصل تابع با توجه به اهمیت آن دارای 523 تست و فصل مجموعه ها 80 تست دارد.

موضوعی

انتشارات خیلی سبز تالیف کتاب های موضوعی را با کتاب های ادبیات هفت خان آغاز کرد. یعنی برای مباحث دستور زبان فارسی، آرایه های ادبی، قرابت معنایی و لغت و املا 4 عنوان جداگانه چاپ کرد که اتفاقا مورد توجه دانش آموزان قرار گرفت و به یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین سری کتاب های خیلی سبز تبدیل شد. در سال های اخیر طراحان کنکور به سمت طرح موضوعی سوالات کنکور رفته اند و این مساله به خصوص در درس های عمومی مانند ادبیات، زبان انگلیسی و عربی مشهودتر است. خیلی سبز بعد از موفقیت در چاپ کتاب های هفت خان ، کتاب های موضوعی دیگری با عنوان آیات و روایات دین و زندگی کنکور و هم چنین مسائل شیمی چاپ کرد. در کل کتاب های موضوعی بهتر است به عنوان منبع اول برای شروع مطالعه ی درس قرار نگیرند، بلکه بعد از یادگیری درس از یک منبع جامع و زدن تست های ترکیبی به عنوان منبع تکمیلی مطالعه شوند.