نمایش 1–20 از 844 نتیجه

مکالمه آنلاین با پشتیبانی کتاب کنکور

تحلیل ویدیویی کتاب های انتشارات خیلی سبز

خیلی سبز

انتشارات خیلی سبز

تست خیلی سبز

هدف از تالیف کتابهای تست خیلی سبز آمادگی در کنکور سراسری و آزمون های آزمایشی از جمله آزمون های قلم چی، گاج، مبتکران، گزینه دو و سنجش است.
روند کلی کتابهای تست خیلی سبز به این صورت است که در ابتدای هر فصل درسنامه آورده شده است که این درسنامه معمولا مطابق فصل های کتاب درسی است. اما به عنوان مثال در کتاب شیمی دوازدهم تست خیلی سبز قسمت مسائل که بخش مهمی در کنکور سراسری است به آخر کتاب منتقل شده است که در بانک کتاب کنکور میتوانید به راحتی خرید کنید.
حجم درسنامه ها نیز متناسب بوده و از زیاده گویی و اتلاف وقت دانش آموزان جلوگیری شده است. اما در عین متناسب بودن تمام مطالب کتاب درسی پوشش داده شده است. هم چنین مولفان کتاب های تست سعی کرده اند که نکات کنکورهای سال های اخیر را در درسنامه ها بگنجانند. بعد از درسنامه ها تست های مربوط به هر قسمت آورده شده است که معمولا این تست ها از آسان به سخت چیده شده اند. تعداد تست ها متناسب با اهمیت هر فصل است.

از پرفروش ترین و پرطرفدارترین کتاب های سری تست انتشارات خیلی سبز، کتاب های زیست خیلی سبز می باشد. در اینجا به معرفی این کتاب ها می پردازیم. توضیحات کامل مربوط به این کتاب ها را می توانید در صفحه ی اصلی خود کتاب ها مشاهده کنید.

زیست دهم خیلی سبز

زیست یازدهم خیلی سبز

زیست دوازدهم خیلی سبز

زیست جامع خیلی سبز جلد اول

تیزهوشان خیلی سبز

مجموعه کتاب های تیزهوشان انتشارات خیلی سبز برای مقاطع دبستان(ابتدایی) و متوسطه اول تالیف شده اند. این کتاب ها به دو صورت تک درس و جامع تالیف شده اند. یعنی به عنوان مثال در مقطع ششم دبستان هم کتاب علوم تیزهوشان ششم انتشارات خیلی سبز موجود است و هم جامع تیزهوشان ششم خیلی سبز!
روند کتاب های تیزهوشان به این صورت است که در ابتدا درسنامه ی کاملی از مباحث مورد نظر آورده شده و سپس در خلال درسنامه تست های مربوط به آن آورده شده است. سپس در پایان تست ها به ترتیب روند آموزشی تدریس شده در درسنامه چیده شده اند. در این کتاب از سوالات مربوط به استعدادهای درخشان، انرژی اتمی و همچنین آزمون های خارجی مثل مسابقات ریاضی آمریکا، آفریقای جنوبی نیز استفاده شده است.

فصل آزمون خیلی سبز

همان طور که از نام این کتاب ها مشخص است، درسنامه ای ندارند و زمانی که کتاب را باز می کنید از همان ابتدا با آزمون های این کتاب مواجه می شوید. بنابراین این سری از کتاب های انتشارات خیلی سبز برای دوران جمع بندی مناسب هستند  نه  برای کسانی که هنوز مطالعه ی درس را کامل نکرده و یا مفهوم آن را درست متوجه نشده اند.
بهترین زمان استفاده از کتاب های فصل آزمون خیلی سبز دوران جمع بندی است یعنی زمانی که درس به طور کامل مطالعه شده و نیاز به یک منبع با تست ها فراوان و متنوع است. در واقع با استفاده از کتاب های فصل آزمون می توان نمونه آزمون هایی را قبل از امتحان اصلی برگزار کرد. با دانلود نمونه فصل کتاب های فصل آزمون انتشارات خیلی سبز می توانید با  نحوه ی تالیف و محتوای کتاب آشنا شوید.

آموزش شگفت انگیز خیلی سبز

روند کلی این کتاب ها به این صورت است که در ابتدای هر فصل درسنامه هایی قرار داده  شده و در ضمن درسنامه سوالات تشریحی و تستی مرتبط با آن مطرح شده. سپس سوالات تشریحی مربوط به مبحث تدریس شده و پس از آن نیز سوالات تستی قرار داده شده است.
روند کلی کتاب های آموزش شگفت انگیز خیلی سبز تقریبا مشابه کتاب های سه بعدی انتشارات الگو و سیر تا پیاز انتشارات گاج است که هر سه با هدف آموزش، موفقیت در امتحانات تشریحی و هم چنین موفقیت در آزمون های تستی تالیف شده اند.

کتاب‌ کار خیلی سبز

کتاب های کار انتشارات خیلی سبز مجموعه ای تشکیل شده از سوالات بدون پاسخ های تشریحی هستند که برای استفاده از این کتاب دانش آموز به یک راهنما که معمولا معلم و یا والدین هستند، نیاز دارد.
بیشتر کتاب های کار انتشارات خیلی سبز برای  مقطع دبستان (ابتدایی) و متوسطه اول تالیف شده است. اما در مقاطع بالاتر کتاب کار شیمی 3 و عربی 3 جزء برترین و پرفروش ترین کتاب های کار موجود در بازار است. کتاب های کار خیلی سبز علاوه بر دانش آموزان می تواند برای معلمان نیز مفید باشه و به جای جمع آوری جزوه ها و نمونه سوالات حجیم از این کتاب ها برای کلاس های خود استفاده کنند.

ماجراهای من و درسام خیلی سبز

سری کتاب های ماجراهای من و درسام برای 20 گرفتن انتشارات خیلی سبز با هدف موفقیت دانش آموزان در امتحانات تشریحی و نهایی تالیف شده اند.
در ابتدای هر فصل درسنامه های خلاصه برای هر زیرمبحث قرار داده شده است و پس از آن سوالات تشریحی مربوط به همان مبحث آورده شده تا تسلط دانش آموزان در موضوع تدریس شده محک زده شود. البته در این کتاب ها تعداد محدودی تست نیز قرار داده شده که تعدادشان برای شرکت در آزمون تستی کافی به نظر نمی رسد!

هفت خان خیلی سبز

کتاب های هفت خان خیلی سبز، کتاب های موضوعی درس ادبیات فارسی هستند که با توجه به سلیقه ی طراحان کنکور که چند سالی است به صورت موضوعی سوالات کنکور را طرح می کنند، تالیف شده اند. کتاب هفت خان قرابت معنایی، هفت خان لغت و املا و هفت خان دستور زبان فارسی و هفت خان آرایه های ادبی کتاب های مربوط به این قسمت هستند که با توجه به تعداد تست ها فراوانی که دارند دانش آموز را از مطالعه ی کتاب های قطور بی نیاز می کنند. هم چنی با توجه به قطعی که ناشر برای این کتاب ها در نظر گرفته حمل و نقل آن ها و استفاده از آن در محل هایی مثل تاکسی و اتوبوس راحت به نظر می رسد.

نردبام پیشرفته خیلی سبز

مجموعه کتاب های نردبام خیلی سبز شامل تست های دشوارتر نسبت به سایر کتاب های این مجموعه است و برای دانش آموزانی کاربرد دارد که روی مباحث یک درس مسلط شده اند، تست های معمولی و در حد استاندارد آن را به راحتی می زنند و دنبال منبعی هستند که با تمرین تست های سخت بتوانند به درصد 100! در کنکور برسند.
توجه کنید که مجموعه کتاب های نردبام نباید به عنوان منبع اصلی در یک درس مورد استفاده قرار بگیرند بلکه باید به عنوان منبع دوم و مکمل مورد استفاده قرار بگیرند.

شب امتحان خیلی سبز

کتاب های شب امتحان خیلی سبز به تقلید از جزوات بنی هاشمی، اسفندیار و هم چنین نشر گلواژه تالیف شده اند. در این کتاب ها سوالات امتحانات نهایی چند سال اخیر قرار داده شده که همان طور که از نامشان مشخص است برای شب امتحان منابع مناسب و جمع  جوری هستند. هم چنین خلاصه ی بسیار مفید و مختصری در این کتاب قرار داده شده که فقط برای دوره کردن سریع قبل از امتحان مفید هستند.

خوش خطی خیلی سبز

مجموعه کتاب های خوش خطی خیلی سبز برای تمرین خوش خطی با استفاده از مداد یا خودکار تالیف شده اند. این کتاب ها برای مقاطع دبستان(ابتدایی) تالیف شده اند تا از همان ابتدای تحصیل دانش آموزان با یکی از مباحث مهم و پرکاربرد یعنی خوش خطی آشنا شوند.

جمع بندی خیلی سبز

کتاب های جمع بندی خیلی سبز همان طور که از نامشان مشخص است برای دوران جمع بندی و نزدیک به کنکور مناسب هستند. بنابراین در ابتدای سال تحصیلی و برای یادگیری کامل دروس نمی توانید از این کتاب ها استفاده کنید.  در این کتاب ها نمونه سوالات کنکور سراسری سال های اخیر به همراه خلاصه ای از دروس قرار داده شده تا بتوان در کمترین زمان ممکن مباحث را دوره کرد.

چند کنکور خیلی سبز

مجموعه کتاب های چند کنکور خیلی سبز برای نظام جدید آموزشی تالیف شده اند و قبلا برای نظام قدیم انتشارات خیلی سبز کتاب های چندکنکور را چاپ نمی کرد. این کتاب ها برای هر سه رشته ی ریاضی، تجربی و انسانی تالیف شده و شامل کنکورهای سراسری 5 سال اخیر داخل و خارج یعنی مجموعا 10 مجموعه از کنکورهای سال های اخیر است.
کتاب های چند کنکور شامل دو جلد است. در جلد اول سوالات آورده شده و در جلد دوم پاسخ های تشریحی مربوط به جلد اول. همان طور که در ابتدا گفتیم این کتاب ها فقط برای نظام جدید آموزشی تالیف شده اند. بنابراین در سوالاتی از نظام قدیم که منطبق با نظام جدید نیست تغییراتی اعمال شده تا برای کنکور جدید مناسب باشد.

جیبی خیلی سبز

برای اولین بار انتشارات قلم چی با چاپ فلش کارت اقدام به تولید کتاب های کنکور با قطع کوچک کرد که مخصوص مرور و جمع بندی هستند و بیشتر مواقع زمان مرده ی دانش آموزان را پر می کنند. یعنی مواقعی که دانش آموز امکان دسترسی به کتاب های اصلی را نداشته باشد.
بعد از انتشارات قلم چی انتشارات مهر و ماه با چاپ کتاب های لقمه این کار را دنبال کرد و در نهایت انتشارات خیلی سبز با چاپ کتاب های جیبی وارد تولید کتاب هایی با قطع کوچک شد. البته کتاب های جیبی به اندازه ی فلش کارت و یا لقمه ها کوچک نیستند ولی به هر حال اندازه ی آن ها به گونه ای است که  می توان آن ها را در سری جیبی گنجاند.
ویژگی اصلی کتاب های جیبی خیلی سبز این است که با درسنامه های خلاصه و مختصر سعی در جمع بندی مطالب کرده و البته باید گفت درسنامه های آن نسبت به فلش کارت و یا لقمه ها کمی مفل تر است.
در درسنامه ها نکات آموزشی و ریزه کاری های تستی گفته شده به گونه ای که برای مرور درس مورد نظر قبل از آزمون های آزمایشی گزینه ی بسیا مناسبی است.
بعد از قسمت درسنامه ها یک سری تست برای تثبیت مطالب گفته شده آمده است. قطعا از کتابی با این حجم و قطع انتظار تست های خیلی زیاد و نکته دار نمی رود ولی به هر حال منطق آموزشی مناسبی را دنبال می کند.
بعد از قسمت تست ها قسمتی تحت عنوان زورآزمایی آمده که سعی در سنجش دانش آموز و محک او در مورد مطالب گفته شده را دارد.

پیشتاز خیلی سبز

سری کتاب های پیشتاز خیلی سبز مخصوص آمادگی دانش آموزان برای قبولی در امتحانات نمونه دولتی و تیزهوشان است. این کتاب ها برای دورس ریاضی، فارسی و علوم در مقاطع دبستان(ابتدایی) و متوسطه اول تالیف شده است. یکی از تفاوت های این سری با کتاب های تیزهوشان انتشارات خیلی سبز درسنامه ی خیلی کامل و مفصل سری پیشتاز و هم چنین آوردن نمونه سوالات تشریحی برای درک و فهم بهتر مطالب است. در واقع با مطالعه ی سری کتاب های پیشتاز دانش آموز نیاز به منبع دیگری برای درسنامه ندارد و درسنامه های آن کافی به نظر می رسد. به عنوان مثال کتاب های فارسیسری پیشتاز از 5 قسمت اصلی تشکیل شده اند:
1.معنی و مفهوم تمام بیت های داخل کتاب درسی به همراه نکات مهم از نظر دستور زبان فارسی آورده شده است.

واژه های مهم هر درس به همراه هم خانواده های آن گفته شده تا دانش آموز تسلط خوبی بر روی کلمات و واژگان پیدا کند.

3.دانش های زبانی و ادبی برای هر درس توضیح داده شده و بعد از تست های مربوط به این قسمت به همراه پاسخ تشریحی آن آمده است.
4.تست های مربوط به هر درس(البته به صورت درهم و نه به صورت موضوعی) قرار گرفته است.
5.آزمون های جامع از کل درس ها برای آمادگی امتحانات نهایی و تیزهوشان قرار داده شده است. سطح سوالات مربوط به این آزمون ها دقیقا مشابه امتحان تیزهوشان است.
یکی از کتاب های محبوب دانش آموزان فارسی نهم پیشتاز است.

جامع و پایه کنکور خیلی سبز

این سری کتاب های انتشارات خیلی سبز دقیقا ساختاری مشابه به کتاب های تست دارند و تنها تفاوت آن ها با کتاب های تست این است که تست ها فقط برای یک مقطع تالیف شده اند ولی کتاب های جامع خیلی سبز شامل مقاطع دهم، یازدهم و دوازدهم است و برای سال کنکور مورد استفاده قرار می گیرند. روند کلی این سری به این صورت است که در ابتدای هر فصل درسنامه آورده شده است که این درسنامه معمولا مطابق فصل های کتاب درسی است.
حجم درسنامه ها نیز متناسب بوده و از زیاده گویی و اتلاف وقت دانش آموزان جلوگیری شده است. اما در عین متناسب بودن تمام مطالب کتاب درسی پوشش داده شده است. هم چنی مولفان کتاب های تست سعی کرده اند که نکات کنکورهای سال های اخیر را در درسنامه ها بگنجانند. بعد از درسنامه ها تست های مربوط به هر قسمت آورده شده است که معمولا این تست ها از آسان به سخت چیده شده اند. تعداد تست ها متناسب با اهمیت هر فصل است. مثلا در کتاب ریاضیات تجربی جامع خیلی سبز فصل تابع با توجه به اهمیت آن دارای 523 تست و فصل مجموعه ها 80 تست دارد.

موضوعی خیلی سبز

انتشارات خیلی سبز تالیف کتاب های موضوعی را با کتاب های ادبیات هفت خان آغاز کرد. یعنی برای مباحث دستور زبان فارسی، آرایه های ادبی، قرابت معنایی و لغت و املا 4 عنوان جداگانه چاپ کرد که اتفاقا مورد توجه دانش آموزان قرار گرفت و به یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین سری کتاب های خیلی سبز تبدیل شد.
در سال های اخیر طراحان کنکور به سمت طرح موضوعی سوالات کنکور رفته اند و این مساله به خصوص در درس های عمومی مانند ادبیات، زبان انگلیسی و عربی مشهودتر است. خیلی سبز بعد از موفقیت در چاپ کتاب های هفت خان، کتاب های موضوعی خیلی سبز دیگری با عنوان آیات و روایات دین و زندگی کنکور و هم چنین مسائل شیمی چاپ کرد. در کل کتاب های موضوعی بهتر است به عنوان منبع اول برای شروع مطالعه ی درس قرار نگیرند، بلکه بعد از یادگیری درس از یک منبع جامع و زدن تست های ترکیبی به عنوان منبع تکمیلی مطالعه شوند.

سری کتاب های بانک نهایی خیلی سبز

همونطور که می دونید، تاثیر سوابق تحصیلی توی کنکور داره پررنگ و پررنگ تر میشه  جوری که قراره تا سال 1405 تاثیر این سوابق توی نمره ی اصلی کنکور به 60% برسه. این مساله باعث شد تا انتشارات مختلف به فکر بیفتن و مسیر یادگیری بچه ها رو از حالت تمام تستی خارج کرده و کم کم شروع به تالیف و چاپ کتاب های تشریحی با هدف بهبود نمرات سوابق تحصیلی کنن. یکی از اولین انتشاراتی که به این موضوع فک کرد و سریع اقدام به چاپ کتاب های این مدلی کرد، انتشارات خیلی سبز بود. خیلی سبز سری کتاب های بانک نهایی رو با هدف موفقیت بچه ها توی امتحانات نهایی و تشریحی تالیف کرده و تا الان برای خیلی از دروس مثل ریاضی تجربی، هویت اجتماعی، سلامت و بهداشت، زیست، شیمی و … وارد بازار کرده و اتفاقا استقبال و فروش خیلی خوبی هم توی این مدت کوتاه داشته. سری کتاب های بانک نهایی خیلی سبز یه سری ویژگی های خیلی خوب دارن که تو ادامه ی این نوشته بهش می پردازیم تا اگه هنوز با این سری آشنا نیستید باهاش آشنا بشید و بتونید برای بهبود سوابق تحصیلیتون ازشون به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

ویژگی های اصلی سری کتاب های بانک نهایی خیلی سبز

1.اولین و اصلی ترین ویژگی کتاب های بانک نهایی انتشارات خیلی سبز دارا بودن سوالات امتحانات نهایی داخل و خارج از کشوره اونم از سال 97 تا امسال. با حل این سوالات شما کاملا با سلیقه ی طراحای امتحانات نهایی آشنا میشید و تقریبا دستتون میاد که کدوم مباحث مهمتره و به قول طراحا سوال خورش ملسه:)

2.یکی دیگه از ویژگی های سری کتاب های بانک نهایی خیلی سبز اینه که تمرینات کتاب درسی، مثال هاش، کار در کلاس ها و حتی متن دقیق کتاب درسی به صورت کامل بررسی و مورد پوشش قرار داده شده. دقیقا چیزایی که طراحا خیلی وقتا میرن سراغش و میدونن اکثر بچه ها بهش بی توجه هستن. پس خوندن دقیق این قسمت ها باعث میشه هر چی که طراحا دارن بهش فک می کنن که لزش سوال بدن شما زودتر یاد گرفتید: )

3.در مورد درسنامه های کتاب های بانک نهایی انتشارات خیلی سبز هم که نگم براتون. بسیار کامل و روون و به زبون ساده و در عین حال کوتاه و مختصر و مفیدن و خوندنش وقت زیادی ازتون نخواهد گرفت. پس به هیچ وجه از خوندن درسنامه های بانک نهایی خیلی سبز غافل نشید.

  1. خب کلا که می دونید انتشارات خیلی سبز استاد پاسخ های تشریحی برای سوالاته. به قدری پاسخ های تشریحی کتاب های بانک نهایی کامل و جامع هست که پیشنهاد می کنیم حتما اگه همه ی سوالات رو هم درست جواب دادید یه نگاه مختصر بندازید به پاسخ ها که مبادا نکته ای گفته شده باشه و ازش غافل بشید.

5.تو کتاب های بانک نهایی خیلی سبز، نویسنده واسه اینکه شما رو محک بزنه و مطمین بشه که کامل مطالب رو یاد گرفتید چند دوره از امتحان نهایی رو به همراه بارم بندی آورده واسه اینکه دیگه کامل کامل آماده بشید.

برای خرید کتاب های بانک نهایی انتشارات خیلی سبز اینجا کلیک کنید.

6.یه مطلب دیگه که توی کتاب های بانک نهایی خیلی سبز هست و جالبه تحلیل آماری هست. یعنی چی؟ یعنی یه تحلیلی آورده شده که وزن و سهم هر فصل و هر قسمت رو توی امتحان نهایی نشون میده و باعث میشه شما به راحتی قسمت های مهم و پرسوال و متوجه بشید و بیشتر برید روی همون ها تمرکز کنید.

7.اگه دقت کرده باشید کتاب هایی که به این شکل سوالات امتحانات نهایی رو آوردن خیلی وقتا سوالاتشون تکراریه و فقط مثلا اعداد با هم فرق می کنه. یک کار خیلی خفنی که توی کتاب های بانک نهایی خیلی سبز انجام شده اینه که سوالات خیلی تکراری رو حذف کرده و در واقع باهم ادغامشون کرده. اینجوری وقت کمتری ازتون صرف میشه و بیشتر می تونید روی مطالب مهم تمرکز کنید.