مقالات کتاب کنکور

بهترین کتاب های کمک درسی برای مطاله عربی

برای درس عربی که به عنوان یک درس سخت و پیچیده محسوب می‌شود کتاب‌های طلایی زیادی وجود داشته که می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد. تفکیک کتاب‌های عربی برای پایه‌های مختلف باعث می‌شود تا بتوانید به صورت جمع بندی شده مطالب را از پایه تا کنکور فرا بگیرید. اگر می‌خواهید با کتاب‌های طلایی درس عربی در پایه‌های مختلف آشنا شوید بهتر است این بخش را دنبال کنید:

بهترین کتاب های کمک

منابع درس عربی در پایه دهم

در این بخش به معرفی منابع کنکور درس عربی در پایه دهم می‌پردازیم:

عربی دهم انتشارات خیلی سبز

همان طور که از نام کتاب پیداست، عربی دهم انتشارات خیلی سبز برای پایه دهم منتشر شده است و دارای نکات کلیدی بوده و وجود درس‌نامه جامع آن برای یادگیری درس عربی از پایه بسیار مهم است. کتاب فوق به عنوان یک کتاب جامع در درس‌نامه شناخته می‌شود و شما اگر بخواهید علاوه بر یادگیری درس‌نامه به صورت دقیق، درک متن و قواعد را یاد بگیرید بهتر است کتاب فوق را خریداری کنید. باید بیان کرد که عربی دهم انتشارات خیلی سبز دارای تست‌های فراوان بوده که به همراه پاسخ نامه تشریحی منتشر شده است. مطالب کتاب فوق بر اساس کتاب درسی جدید تألیف شده است که با توجه به تغییرات انجام شده ارزش مطالعه را دارد.

 میکرو عربی دهم

یکی از کتاب‌های آموزشی برای پایه دهم در درس عربی کتاب میکرو عربی دهم بوده که شامل قواعد دستوری مختلف است که توانسته به زبان ساده مطلب را برای دانش آموزان بیان کرد که این امر باعث افزایش یادگیری می‌شود. اگر بخواهید فنون و مهارت‌های ترجمه خود را افزایش دهید می‌توانید کتاب فوق را انتخاب کنید. کتاب فوق دارای 800 تست تألیفی بوده که برای افزایش تسلط تست زنی دانش آموزان پایه دهم بسیار کاربردی است.

منابع درس عربی در پایه یازدهم

در این بخش به معرفی منابع کنکور درس عربی در پایه یازدهم می‌پردازیم:

 عربی یازدهم خیلی سبز

عربی یازدهم خیلی سبز به عنوان یکی از کتاب‌های طلایی در پایه یازدهم محسوب می‌شود که از انتشارات خیلی سبز منتشر شده است. کتاب فوق دارای ویژگی‌های کلیدی متعدد است که باعث می‌شود تا افراد با شیوه‌های مطالعه درس عربی آشنا شوند، در واقع برای یادگیری اصولی درس عربی در پایه یازدهم انتخاب کتاب فوق توصیه می شود. دانش آموزان می‌توانند با مطالعه کتاب خیلی سبز عربی یازدهم با متن و ترجمه درس عربی به خوبی آشنا شوند و برای ورود به دوره دوازدهم مهیا شوند که این امر باعث می‌شود تا بتوانند تسلط خود را بر روی درس عربی در کنکور سراسری افزایش دهند.

عربی میکرو طبقه بندی گاج

باید بدانید که کتاب‌های میکرو طبقه بندی گاج دارای درس‌نامه ویژه و درس به درس بوده که می‌تواند مطالب را برای دانش آموزان آسان‌تر کند. کتاب فوق دارای دو بخش قواعد و ترجمه است که باعث شده تا سبک آموزشی جدیدی برای یادگیری ایجاد شود. دانش آموزان می‌توانند ضمن یادگیری آموزش قواعد درس عربی با تست‌های مختلف آشنا شوند که این امر فن ترجمه، یادگیری واژگان و مترادف و متضاد را افزایش می‌دهد. به صورت کلی کتاب فوق دارای درس‌نامه کاربردی و جامع است و می‌تواند دانش آموزان را با بیش از 650 تست مختلف آشنا کند.

منابع درس عربی در پایه دوازدهم و کنکور

در این بخش به معرفی منابع کنکور درس عربی در پایه دوازدهم می‌پردازیم:

·         عربی عمومی دوازدهم هدفدار

کتاب فوق برای رشته‌های ریاضی و تجربی قابل استفاده بوده و از انتشارات مشاوران آموزش است. چاپ کتاب جدید بوده که این امر نشان می‌دهد مطالب نگارش شده در کتاب، مطابق با مطالب جدید کتاب درسی است و می‌تواند به عنوان یکی از کتاب‌های کمک آموزشی در درس عربی دوازدهم محسوب شود. با توجه به حجم کتاب که حدود 160 صفحه است می‌توان گفت تست‌های مختلفی در آن قرار گرفته شده که حدود 1000 تست مختلف است و باعث می‌شود تا دانش آموزان بتوانند میزان آمادگی خود را محک بزنند. اگر بخواهید تست زنی خود را تقویت کنید می‌توانید کتاب فوق را خریداری و از آن برای افزایش آمادگی تست زنی استفاده کنید.

·         فاز امتحان عربی

یکی از کتاب‌های کاربردی در رشته‌های نظری در پایه دوازدهم کتاب فوق است که دارای ویژگی‌های متعدد بوده که از جمله آن می‌توان به 4 سری امتحانات پایان نوبت اول و 6 سری سؤالات امتحانات نوبت دوم اشاره کرد. کتاب فوق با دارا بودن حدود 350 سؤال توانسته است به عنوان یک کتاب مناسب در پایه دوازدهم برای درس عربی محسوب شود. وجود پاسخ نامه تشریحی می‌تواند به عنوان یک مزیت کلیدی در نظر گرفته شود که برای دانش آموزان حائز اهمیت است.

 منابع مشترک پایه دهم تا دوازدهم در درس عربی

در این بخش سعی شده تا منابع مشترک پایه دهم تا دوازدهم برای درس عربی قرار داده شود:

·         عربی جامع کنکور تخته سیاه

کتاب فوق یکی از کتاب‌های تألیف شده جدید بوده که برای پایه‌های دهم تا دوازدهم بسیار کاربردی است و به صورت تک جلدی منتشر شده است. اگر به دنبال یک درسنامه ی مؤثر هستید و می‌خواهید قواعد را به شکل استاندارد یاد بگیرید بهتر است از این کتاب استفاده کنید. دروس به صورت خلاصه و به زبان ساده در این کتاب بیان شده است. عربی جامع کنکور تخته سیاه دارای تست‌های تألیفی و کنکوری بوده که پاسخ نامه‌ی بسیار کاملی دارد و برای رفع اشکال بسیار کاربردی است.

·         فوت و فون عربی جامع کنکور خیلی سبز

باید بیان کرد که یکی از کتاب‌های مؤثر در زمینه مطالعه درس عربی برای کنکور سراسری کتاب فوق است که دارای درس‌نامه بوده و اگر می‌خواهید تمامی مطالب کتاب را با جزئیات فراوان یاد بگیرید بهتر است به کتاب فوق دسترسی پیدا کنید. تست‌های موجود در کتاب به صورت کاملاً تألیفی بوده که می‌تواند به عنوان یک نقطه ضعف محسوب شود. اگر کتاب فوق را انتخاب کرده‌اید بهتر است یک کتاب تست کنکور نیز داشته باشید تا بتوانید با تلفیق تست‌های متنوع، آمادگی خود را برای درس عربی افزایش دهید.

·         عربی جامع تست خیلی سبز

شاید بتوان به جرات گفت کتاب فوق از جمله منابعی است که دارای تست‌های فراوان بوده و هدف از تألیف چنین کتابی آشنایی دانش آموزان کنکوری با نکات کلیدی کتاب درسی و تجربه تست‌های متنوع است. درس‌نامه کتاب به صورت کاملاً جزئی بوده و بیشتر بر روی تست‌های مختلف متمرکز است. قواعد نگارش شده در کتاب برای دانش آموزان ضعیف در درس عربی مؤثر است. در بخش تست‌های کتاب سؤالات اولیه مربوط به واژگان وجود داشته که در سطح بندی مختلف است. در ادامه‌ی کتاب می‌توان تست‌های تألیفی را مشاهده کرد که دارای پاسخ نامه تستی و کامل بوده و برای دانش آموزان پایه‌های مختلف مؤثر است.

·         عربی جامع کنکور سراسری سری آی کیو

این کتاب یکی از کتاب‌های مؤثر در درس عربی از انتشارات گاج است که طرفداران مخصوص به خود را دارد. کتاب به بخش‌های مختلف شامل درس‌نامه، سؤالات تستی و تشریحی تقسیم بندی می‌شود که برای دانش آموزان پایه دهم تا دوازدهم در رشته‌های مختلف مؤثر است. کتاب فوق توانسته است به صورت پایه‌ای تمامی مطالب درسی را مورد بررسی قرار دهید که دارای ارزش زیادی برای انتخاب است. درس‌نامه کتاب باعث می‌شود تا بتوانید تسلط خود را بر روی مطالب خوانده شده افزایش دهید. همچنین وجود تست‌های متنوع به عنوان یک مزیت کلیدی برای کتاب فوق محسوب شده که دارای پاسخ نامه تشریحی است.

·         کتاب عربی کنکور جامع مرشد مبتکران

با توجه به بررسی کتاب عربی کنکور جامع مرشد مبتکران می‌توان متوجه این موضوع شد که کتاب مذکور به عنوان یکی از بهترین منابع برای مطالعه درس عربی است. درس‌نامه کتاب به صورت کم حجم و جامع منتشر شده است و می‌توان با مطالعه دقیق آن بسیاری از مطالب درس‌نامه را به صورت کلیدی فرا گرفت. تنوع سؤالات و مطالب درج شده در کتاب به گونه‌ای است که دانش آموزان ضعیف نیز می‌توانند از آن استفاده کنند. تست‌های کتاب بر اساس محتوای متون درسی بوده که از شکل ساده به سمت سخت حرکت می‌کند. کتاب فوق دارای 544 صفحه است که شما می‌توانید آن را به عنوان یک منبع مناسب در درس عربی خریداری کنید.

·         عربی عمار جامع کنکور قلم چی

همان طور که مشخص است کتاب فوق از انتشارات قلم چی بوده و دارای درس‌نامه و تست‌های چهار گزینه‌ای است. درس‌نامه ی کوتاه کتاب باعث شده است تا شما بتوانید از تست‌های متنوع کتاب لذت ببرید. قبل از شروع به تست می‌توانید میزان سطح بندی آن را مشاهده کنید و در انتها در صورت داشتن هر گونه ابهام، از پاسخ‌های تشریحی که به زبان ساده بیان شده است لذت ببرید.

خرید کتاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا